Kde skončia všetky hovienka pri kosení príručnou kosačkou s drôtom?

Autor: Michal Bernát | 14.6.2011 o 10:28 | (upravené 14.6.2011 o 10:54) Karma článku: 6,84 | Prečítané:  1577x

Nakoľko som po voľbách očakával, že časť z politikov pravice je hrozná, odporná a prinajmenšom podobná politikom ľavice, tak ma väčšina z udalostí posledných mesiacov nevzrušila. Až do tohto utorka, kedy som sa rozhodol konečne upratať na vlastnom dvore a pustil som sa do kosenia pred domom. Okrem vône benzínu a čerstvo posekanej trávy, sa mi v jednom rohu záhrady objavil zápach fekálneho charakteru. Mojím podvedomím začala lomcovať otázka - kde skončia tie franforce roztrhaných častí stolice susedoviech psov - v tráve, na kosačke či na mojich monterkách. Ochránia ma chrániče očí od nepríjemností? A vtedy mi napadlo prepojenie na súčasné a minulé politické dianie.

 

Áno, všetci voliči Fica, Slotu a Mečiara, máte pravdu. Volič Radičovej držal prsty na uzde, lebo videl, že  pravica vodu káže a víno pije. Ak by som teraz začal obhajovať Radičovú, tak by ste kriticky prihliadali na moju nekritickosť a škodoradostne si mädlili ruky - tu to máte. Ja sa pridržím svojich ideálov a priznám sa bez mučenia - sklamaný som, ale nie z Radičovej. Je cielene idealizovaná. Nakoľko ju osobne nepoznám - tak som si vytvoril obraz, ktorý neviem overiť. Ale aspoň tento ideál si ponechám, lebo je krajšie idealizovať ju než Fica. Zvyšok partičky okolo nej... To som vedel do čoho idem, ale pri ponuka R. Fica a spol. mi KDH, SDKU a MOST-HID stáli za to - aj keď priznávam, bola to voľba medzi dvoma zlami. Kto mal tušiť, že sa k nim prilepí ešte aj SAS či OKS.

Na základe niektorých výsledkov si však myslím, že napriek niektorým dosť dobre viditeľným hovienkam (a tu sme pri analógii s kosením) sa pri kosení slovenských zákonov podarilo prijať aspoň zopár hodnotných opatrení. A tie stáli zatiaľ za to - zverejňovanie zmlúv, zatiaľ neúspešný no nastolený boj proti Harabinovi, plán revitalizácie krajiny po povodniach, avizované investície do obnovy hradov, zrušenie neústavnosti niektorých zákonov. Najmilším prekvapením je minister „obrany", ktorý im to tam vetrá zo všetkých strán aj bez dokonalej angličtiny. A povedzme si na rovinu - Krajcerovo RTVS je kolosálne dielo, teda aspoň jeho začiatok, i keď z histórie vieme, že kolosy padajú ako prvé. Už druhé nie pôžičke Grécku, tak na takýto čin sa neodhodlal ani jeden z Ficových "nohsledov".

Zvyšné hovienka poletujú a sú dedičstvom po komunistoch, mečiarovcoch, čarnogurovcoch, dzurindovcoch, ruskovcoch, hrušovskovcoch, černákovcoch, kaníkovcoch, zajacoch, kaliňákoch, paškoch a iných fic(č)úroch. Aj títo dnešní radičovci zanechajú pekné hovienka uložené pod tenkou pokrývkou mladej trávy. A zase len ten kosec bude po nich najviac špinavý. Aj keď ich tam nenakládol. Vinný je hlavne tým, že sa odhodlal pokosiť trávu, síce s hlučnou kosačkou a s nezanedbateľnou ekologickou stopou. Ale kto by dnes kosil starou nemotorovou kosou? Sedliacka logika verzus technika. Potom nám nič iné neostáva, len zmývať zo seba tie zvyšky. A nie len potrhanej trávy. Hádam najadekvátnejším prirovnaním zo západných krajín je Viedeň - tam je vyhradené miesto v parku, oplotené, kde majú psi špiniť. U nás je oplotené zväčša miesto, kde sa majú deti hrať. Tam zrejme aj tí kosci sú potom čistejší.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?